S.S.S

Membrane kapak PVC de denilen RTF’nin (rigid thermofoil) sıcaklık ve basınç yardımıyla (membrane pres makinası ile) önceden şekillendirilmiş mdf üzerine lamine edilmesinden oluşan üründür.

Mdf, İngilizce “medium density fiberboard” kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş bir kısaltma olup, orta yoğunluklu lif levha anlamına gelmektedir. Ana hammaddesi sert ve yumuşak ağaçların işlenmesi sonucu oluşan liflerin karışımı, reçineler ve yapıştırıcı kimyasallardır. Levha üretim fabrikalarında değişik kalınlıklarda ve ebatlarda üretilirler. Göktaş en yüksek kalitede membran kapak için, özel yoğunlukta üretilmiş MDF kullanmaktadır.

RTF (PVC); sıcaklık ve basınç ile form alabilen pvc esaslı laminat anlamına gelmektedir. Düz renklerde ve ahşap desenli renklerde üretilebilmektedir. RTF’ler (PVC), düz, ağaç desenli ve fantezi renklerde ve aynı zamanda mat ve parlak olarak da üretilebilmektedir.
Bazı renkler hem mat hem de parlak olarak mevcut iken çoğu renkte hem mat hem de parlak opsiyonu yoktur.
Bugünlerde membrane kapaklar kullanım kolaylığı, estetik görüntüsü ve uzun ömrü sebebiyle mobilya kapaklarının olduğu her yerde kullanılmaktadır. Mutfak dolapları, banyo dolapları, portmanto, gardırop, yemek odaları, tv üniteleri, bebek odaları, ofis mobilyaları, membrane kapakların kullanıldığı başlıca alanlardır.

Hayır. Standart olarak kapaklarınız menteşe delikleri açılmamış olarak sevkedilir. Ama menteşe deliklerinin açılmasını istiyorsanız ücreti karşılığında menteşe delikleri açılmış olarak sevkedilir.

Kulplar kişiye özel olarak çok değişik pozisyonlarda olabileceğinden kulp deliklerini açmıyoruz. Bu noktada en iyisi kapaklar dolaplara takıldıktan sonra seçilen kulp modeline göre yatay veya dikey bir şekilde en uygun görülen yere takılacak şekilde delinmesi ve kulpların takılmasıdır.

Stadart olarak kulp menteşeler siparişlere dâhil değildir. Ancak kulplarda çok geniş model seçeneklerimiz bulunmakadır. Menteşe olarak standart clip-on menteşe, frenli menteşe gibi çeşitlerimiz ürün gamımızda bulunmaktadır.

Maksimum parça büyüklüğü 2800 mm x 1200 mm olabilmektedir. Minimum ölçü ise seçilen modele göre değişkenlik göstermekle beraber düz parçalarda genişlik en az 70 mm uzunluk ise en az 200 mm olmaktadır.
Membrane kapakların camlı olarak üretiminde mümkün olduğu kadar diğer kapakların modeline sadık kalınmaya çalışılmaktadır. Mesela üstü oval olan bir kapağın camlı modelinin de üstü ovaldir.

Çekmeceler mutfakta genelde bir modülde alt alta bulunur. Yanına gelen kapakla bütünlük arzetmesi için o modülde kaç tane çekmece varsa hepsine bir bütünmüş gibi kapakların modeli işlenir ve baskı yapılmadan önce kesilir. Bu şekilde çekmeceler kapandığında hepsinin üzerinde sanki bir kapakmış gibi bir model bulunur.

Membrane kapakların dolabın içinde kalan arka yüzü melamin kaplıdır ve beyaz renktedir.

Standart kalınlık 18 mmdir.

Kapak kalınlıkları standart olarak 18 mm olamasına rağmen değişik kalınlıklarda membrane kaplı levhalara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için 8 mm 12 mm 22 mm ve 30 mm uygulamalarımız da bulunmaktadır.
Evet. Kapakların yanı sıra taç, baza, ışık bandı, köşe kapaması, masa tablası gibi mutfak ve mobilyada gerekli tüm aksesuar ve yardımcı malzemeleri de üretiyoruz.
Maksimum ve minimum ölçüler içindeki her mm olarak ölçüde sipariş verebilirsiniz.
3 iş günü içerisinde teslim edilir.

Evet. Web sitemizdeki merkez@goktasmobilya.com.tr adresimize talep formu atmanız yeterlidir.